hľadať

Zaujalo nás
viac  
Partneri
Mesto Dolný Kubín
 mestske kulturne stredisko dolny kubin oravske kulturne centrum
  
oravska kniznica antona habovstiaka dolny kubin
 klaster orava bk dolny kubin
 aquarelax dolny kubin oravska galeria dolny kubin
  
  
  
  
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Pozvánka na dve výstavy do Oravskej galérie v Dolnom Kubíne

dátum pridania: 05.10.15-11:51

Srdečne Vás pozývame do Oravskej galérie v Dolnom Kubíne na dve výstavy: Ján a Boris KUDLIČKA / PRIESTOR - krajina otca, javisko syna a Peter GÁLL NA SKOK.
Tešíme sa na Vašu návštevu!

Oravská galéria otvára výnimočný multimediálny projekt, venovaný niekoľkým žánrom´umenia: výtvarné umenie, scénografia, hudba, divadlo, film, fotografia. Zjednocujúcimi osobnosťami tohto projektu sú umelci – otec Ján a syn Boris Kudličkovci.

Výstava:Ján a Boris KUDLIČKA /PRIESTOR - krajina otca, javisko syna

Miesto konania: Oravská galéria, Dolný Kubín, Veľká výstavná sieň Župného domu

Usporiadateľ: Oravská galéria v Dolnom Kubíne

Kurátorka: Eva Ľuptáková

Autorka projektu: Anna Ondrušeková

Vernisáž:10.9.2015 o 16.30 hod.

Termín výstavy: 10.9. - 8.11.2015

Otvorené: ut – ne od 10.00 do 17.00 hod

Ján Kudlička sa narodil 28. mája 1948 v Ružomberku. Študoval na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave spočiatku v ateliéri všeobecnej prípravy u prof. Ladislava Čemického (1966 - 1968), neskôr v ateliéri figurálnej kompozície a krajiny u prof. Jána Želibského (1968 - 1972). Po ukončení školy sa vracia do Ružomberka. Zoznámil sa s Ľudovítom Fullom, ktorý mal naňho veľký vplyv, no jeho tvorbu poznačili tiež ďalší slovenskí a českí umelci, s ktorými sa počas svojho života stretol. V Ružomberku žije a tvorí dodnes. Inšpirácie čerpá z rodného kraja, ako aj v neďalekých kultúrnych centrách v Krakove a v Prahe, kde má taktiež svoj ateliér. V roku 1996 bol habilitovaný na docenta na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave po habilitačnej prednáške na tému Krajina - znaky a štruktúry. Svoj doktorát umenia na tému Znak a priestor obhájil v roku 2006 na Akademii Sztuk Pięknych vo Varšave a profesúru ukončil v roku2012 v odbore voľné výtvarné umenie na Akademii Sztuk Pięknych vo Varšave. Pedagogicky pôsobil na VŠVU v Bratislave, AU Banskej Bystrici a v súčasnosti pôsobí na KUv Ružomberku a Instytute Sztuk Pięknych AJD v Częstochowej. Na výstave sa predstaví svojou tvorbou z posledného desaťročia.

Názov druhej výstavy: Peter Gáll / NA SKOK

Miesto konania: Oravská galéria, Dolný Kubín, Malá výstavná sieň Župného domu

Usporiadateľ: Oravská galéria v Dolnom Kubíne

Kurátorka: Eva Ľuptáková

Vernisáž: 10.09.2015 o 16.30 hod.

Termín trvania výstavy: 10.09. – 8.11.2015

Otvorené: ut – ne od 10.00 do 17.00 hod

Potrvá do 8.11. 2015

Otvorené: ut – ne od 10.00 do 17.00 hod

Boris Kudlička sa narodil 5. decembra 1972 v Ružomberku. Vyštudoval Vysokú školumúzických umení v Bratislave na Katedre scénického a kostýmového výtvarníctva Divadelnej fakulty v rokoch 1990 - 1996. Po absolvovaní pokračoval v štúdiu na Akadémii výtvarných umení Minerva v holandskom Groningene. Štúdium zakončil titulom PhD. na Akademii Sztuk Pięknych vo Varšave, kde v súčasnosti učí scénografiu. V roku1995 začal spolupracovať s Národnou operou vo Varšave. Intenzívne pracuje hlavnes režisérom Mariuszom Trelińskym pre Národnú operu, ale aj ďalšie svetové operné scény. Okrem samotnej scénografie pre opery a balety sa profesionálne venuje tvorbe činoherných inscenácií a koncertov, vytváraniu dekorácií do filmov a výstavnému designu. Na pavilóne pre EXPO 2010 v Shanghai začína jeho spolupráca s WWAArchitects. Po získaní zlatej medaily na Pražskom Quadrienále v roku 2007 bol vymenovaný za generálneho komisára Pražského Quadrienále 2011. Ďalšiu zlatú medailu sa mu podarilo získať na tohtoročnom Pražskom Quadrienále, pre ktoré pripravil expozíciu o Milanovi Čorbovi. Žije a tvorí vo Varšave pre popredné operné svetové scény.
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!