hľadať

Zaujalo nás
viac  
Partneri
Mesto Dolný Kubín
 mestske kulturne stredisko dolny kubin oravske kulturne centrum
  
oravska kniznica antona habovstiaka dolny kubin
 klaster orava bk dolny kubin
 aquarelax dolny kubin oravska galeria dolny kubin
  
  
  
  
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Maľovaný kraj - interaktívny pracovný zošit s omaľovánkami krojov i folklórnymi piesňami

dátum pridania: 08.09.15-10:33

Oravské kultúrne stredisko v Dolnom Kubíne, organizácia v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja na začiatku nového školského roka vydala nezvyčajný folklórny pracovný zošit.

Na 40-tich stranách prezentuje tradičnú hudobnú kultúru, tradičný odev, architektúru, históriu a ďalšie kultúrne fenomény vybratých obcí žilinského kraja.
Zošit je odpoveďou zostavovateľov na postupné vytrácanie sa tradičných kultúrnych symbolov, ich nositeľov a prejavov zo života. Prostredníctvom interaktívnej publikácie ponúkajú možnosť deťom tvorivo, na jednom priestore a vo vzájomných väzbách zoznámiť sa s tradičnými kultúrnymi atribútmi vybratých obcí. Na každej dvojstranne nájdu omaľovánku s krojom, remeselnou činnosťou či iným typickým kultúrnym prejavom. Publikácia je obohatená aj o piesňové prejavy s notáciu a o sprievodný text. Zámerom je pomôcť utvárať dlhodobejší vzťah a poznávať kultúru a históriu vybratých obcí, spoločenstiev i regiónu a priblížiť tak i tradičné kultúrne, estetické a etické hodnoty.
Takto koncipovaný pracovný zošit nájde svoje široké uplatnenie na hodinách výtvarnej, hudobnej i regionálnej výchovy u detí základných škôl a aj v materských školách a deti i prostredníctvom neho budú môcť rozvíjať nielen svoj umelecký tvorivý potenciál, ale i spoznávať možno už zabudnuté čriepky ľudovej kultúry a kultúrneho dedičstva.
Edičný počin bol realizovaný s finančným príspevkom Nadačného fondu Kia Motors v Nadácii Pontis.

 

  
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!