hľadať

Zaujalo nás
viac  
Partneri
Mesto Dolný Kubín
 mestske kulturne stredisko dolny kubin oravske kulturne centrum
  
oravska kniznica antona habovstiaka dolny kubin
 klaster orava bk dolny kubin
 aquarelax dolny kubin oravska galeria dolny kubin
  
  
  
  
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Filmový festival EXPEDIČNÁ KAMERA v kine Kultúra.

dátum pridania: 04.03.15-13:17

V stredu 11. marca zavíta do Kina Kultúra Expedičná kamera. 4 hodiny adrenalínu pri pozeraní najúspešnejších cestovateľských a outdoorových filmov uplynulej sezóny. Podrobnosti a program v našom článku.

Pozývame vás v stredu 11. marca 2015 o 17:30 do Kina Kultúra v Ružomberku na filmový festival Expedičná kamera. 

Čakajú na vás 4 hodiny dobrodružných filmov.

Expedičná kamera, prehliadka najúspešnejších cestovateľských a outdoorových filmov uplynulej sezóny.

6. ročník bude prebiehať v termíne  od 19. februára  do 5. apríla v rekordných 221 českých a slovenských mestách. Opäť je pripravená poriadna dávka dobrodružstva, objavovania a napätia. 

expedicna kamera ruzomberok

Čo  na filmovom festivale Expedičná  kamera uvidíme? Medzi hlavné ťaháky festivalu patrí svetovo známy ultrabežec a skialpinista Kilian Jornet a jeho úchvatné výkony na Alpských vrcholoch. Cykloexpedícia cez Himálaje s humanitárnym posolstvom predstaví film Alegria. S českou partičkou slacklinerov sa vydáme budovať prvé highline projekty na Islande. Budeme svedkami psychicky i fyzicky náročnej  plavby v Indickom oceáne na veslici, alebo  ženskej  výpravy do Mongolska na splav jednej z posledných riek bez priehrady. A chvíľky napätia prežijeme na 800 km dlhej cesty na paraglide. 

Vstupné: 2,00€
Lístky si môžete v predpredaji zakúpiť v Informačnom centre Ružomberok a v pokladni kina.

Program festivalu: 


And then we swam
Preplávať Indický oceán na člne bez sprievodnej lode si trúfne len málokto. Keď sa do toho navyše pustia dvaja muži, ktorí nikdy nestrávili noc na mori a nikdy neveslovali, pôjde o dosť dobrodružný zážitok. V roku 2011 sa Briti James Adair a Ben Stenning vydali z Austrálskeho Geraldfonu na Maurícius na cestu dlhú 5600 kilometrov. Niekoľko kilometrov od cieľa sa im ale prevrátila loď a z už i tak náročnej cesty sa stal boj o život. Niektoré výpravy sa dajú naplánovať do posledného detailu, v prípade Bena a Jamesa to tak ale rozhodne nie je. V okamihu, keď im zmizne pevnina z dohľadu, vstupujú do úplneho neznáma. A keď ich zradí technika a musia sa zaobísť bez GPS, či spoľahlivého zdroja pitnej vody, samota prestane byť ich jediným nepriateľom.
Réžia: B. Finney, GB, 2013, 37 min., ČT
 

Horace
Príbeh astronóma a technika Horace Dalla vás prenesie do dôb, kedy ešte bicykle nemali široké gumy, odpružené vidlice a karbónové rámy. V obleku a kravate, s mapou celého ostrova veľkou ako vreckovka a hviezdnou oblohou ako sprievodcom prešiel totiž pred osemdesiatimi rokmi sám pustatinou na Islande. V období veľkého nepokoja, keď sa Európa nachádzala medzi dvoma svetovými vojnami, sa Horace rozhodol prejsť najväčšiu pastatinu kontinentu. Príbeh milovníka pokoja a samoty nás znovu a znovu stavia pred otázku, prečo opúšťame komfort domova? Čo nás ženie k zanechaniu všetkého a rozhodnutiu prejsť na bicykli čiernu krajinu, kde NASA trénovala svojich astronautov? Možno že Horace nebol dobrodruh a išiel len na výlet..
Réžia: S.Doerk, Švajčiarsko, 2013, 15 min., ČT
 

A fine line - Summits of my life
Je to skôr alpinista než bežec, hovorí o Killianovi Jornetovi jeho matka síce s nadhľadom, ale nie je ďaleko od pravdy. Fenomenálnemu športovcovi sa totiž podarilo vytvoriť vcelku nový šport prepojením ultra runningu a skialpinizmu. Práve za touto náročnou kombináciou vás pod vrcholy Álp zavedie prvý film projektu Summits of my life. Bežec, pretekár ultra trailu a mnohonásobný držiteľ rekordov a svetových titulov v skialpinizme a horskom maratóne. Killian Jornet sa totiž rozhodol otestovať svoju zdatnosť najťažším možným spôsobom: počas štyroch rokov chce prekonať rýchlostné rekordy výstupu a zostupu všetkých najdôležitejších hôr planéty. Dosiahnuť tento cieľ znamená prekonávať tie najťažšie možné prekážky a hlavne sám seba. Jornet ale vládne obrovským odhodlaním a ohromujúcou motiváciou. Nebezpečenstvo a výzvy sú pre muža narodeného v horách súčasťou každodenného života.
Réžia: S. M.- Rosset, Španielsko, 2012, 52 min., ČT
 

Alegria
Jediným a nie zrovna skromným cieľom cesty Christopa von Toggenburga je zmeniť svet. Na svojom bicykli absolvoval 3200 kilometrov cez Himaláje po najväčších chodníkoch sveta s celkovým prevýšením 50 000 metrov. Keď práve nešliapal do pedálov, pomáhal malomocným a mentálne zaostalým ženám v Indii a urobil si v tejto nádhernej krajine i veľa priateľov. Pomohol stovkám ľudí a ovplyvnil milióny ľudí po celom svete. Všetko nové a výnimočné sa vždy začína snom, Christopov sen je využiť svoju energiu na zmenu sveta. Dlho premýšľal, ako využiť svoje nadšenie pre šport a komunikáciu pri pomoci ľuďom a výsledkom je projekt Alegria. Cestovateľský, sociálny a dobrodružný film rozpráva o tom, ako pomoc druhým dovedie človeka na strechu sveta.
Réžia: Ch. von Toggenburg, Švajčiarsko, 2013, 28 min., ČT
 

Nobody's river
Amber Valentin, Krystle Wrighte, Sabra Purdy a Becca Dennis je štvorica mladých kamarátok milujúcich dobrodružstvo a prírodu. Ich plán je jasný: splaviť takmer 5000 kilometrov dlhú rieku Amur, od mongolského Ononu až takmer po ústie do Tichého oceánu. Amur nemá na svojom toku jedinú priehradu a takých je na Zemi už veľmi málo. Už pred cestou ale dievčatá zažívajú to, čo nikto prežiť nechce. Becce umiera jej dlhoročný priateľ a tak sa z výletu za dobrodružstvom stáva výprava s úplne odlišným cieľom. Ako si kamarátky pomáhajú a užívajú si spoločné chvíle, uvidíte vo filme Nobody's river.
Réžia: S.Armstrong, USA, 2014, 31 min., ČT
 

500 Miles to Nowhere
Paraglide funguje pomocou kúziel, to vie predsa každý a kto nevie, po pozretí tohto filmu mu to bude jasné. Gavin McClurg hovorí o svojom 800km dlhom dobrodružstve, ktoré vás až do posledného okamihu udrží v napätí. Však pilot paraglidu presne nevie, kde, kedy a ako skončí. Jediné čo vie je, že to bude ďalší nezabudnuteľný a kúzelný zážitok. Na cestu z juhu Utahu do Jackson Hole vo Wyomingu sa vydáva štvorica skúsených športovcov. Ich vybavenie obsahuje aj kyslíkové bomby, čaká ich totižto let vo výške 5500m. Nádherné zábery malebnej krajiny a všetko, čo o paraglide potrebujete vedieť, aby ste sa doňho zamilovali, ponúka snímok 500 Miles to Nowhere.
Réžia: G. McClurg, USA, 2013, 7 min., ČT
 

Fyrst
Tím najlepších českých a svetových slacklinerov sa vydáva na Island, kde túžia napnúť vôbec prvý highline na ostrove. V pláne majú kaňon Fjadrágljúfur, ľadovec Vatnajökull a lezeckú oblasť Hnappavellir. Hlavným cieľom sú ale Trolie skaly týčiace sa do výšky 70 metrov priamo z mora. Nádherné skalnaté veže sa nakoniec bohužiaľ ukázali pre lezenie nevhodné. I napriek tomu táto partia zvládla osem highlinov na juhu Islandu v dĺžkach 33 až 90 metrov.
Réžia:J. Šimánek, ČR, 2014, 29 min., ČT
 

 
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!