hľadať

Zaujalo nás
viac  
Partneri
Mesto Dolný Kubín
 mestske kulturne stredisko dolny kubin oravske kulturne centrum
  
oravska kniznica antona habovstiaka dolny kubin
 klaster orava bk dolny kubin
 aquarelax dolny kubin oravska galeria dolny kubin
  
  
  
  
  

 

 

Užitočné linky

(verné napodobeniny originálov parfúmov svetových značiek) 


nie sú údaje

Ako vybrať vhodnú garážovú bránu

dátum pridania: 17.12.19-22:13

Garážová brána je neoddeliteľnou súčasťou domu. Veľmi často býva dominantným prvkom na dome, preto je pri výbere brány dôležité klásť dôraz na jej celkový dizajn. Zhotovuje sa priamo na mieru, aby sadla do stavebného otvoru a ladila s dizajnom domu. Zároveň musí spĺňať viacero ďalších parametrov. Ako si dobre vybrať?

Praktickým riešením je sekčná brána

Garážová brána by mala byť v prvom rade bezpečná a v každom ohľade spĺňať vaše požiadavky a očakávania. Je preto dôležité, aby ste si hneď na začiatku definovali svoje nároky, vyhnete sa tak prípadným budúcim nedorozumeniam. Dôležité je taktiež to, či je ponúkaný typ brány je certifikovaný, či bola výroba realizovaná kvalitne a či dodávateľ poskytuje odbornú montáž brány priamo vo vašom dome.

garazove brany ekoprofil_sk

Podľa spôsobu umiestnenia a používania rozlišujeme niekoľko typov garážových brán. Krídlová alebo dvojkrídlová brána je jeden z najbežnejších, nie však príliš moderných brán, ktorá sa otvára pomocou kľučky alebo motora. Zásuvná brána sa zasúva popri bočnej stene zvnútra garáže do strany, rolovacia brána sa navíja na hriadeľ nad otvor garáže. Najpraktickejším a moderným riešením je sekčná brána, ktorá sa vysúva po koľajniciach pod strop.

Druhým krokom pri výbere brány je jej farebný odtieň. Dnes je možnosť výberu veľkého množstva laminácií aj imitácií dreva. Výhodou laminovanej brány je jednoduchá údržba a farebná stálosť. Z vnútornej strany je brána biela, pretože steny garáže sú spravidla biele. Náročnejší zákazníci si môžu zvoliť dokonca bránu z prírodného masívneho dreva, treba však rátať s jej vyššou cenou a náročnejšou údržbou.

Dôležité je kvalitné prevedenie a spoľahlivosť garážovej brány

Nielen materiál, ale aj samotný dizajn rozhoduje o tom, ako bude vaša brána vyzerať. Vzhľad panelov by mal ladiť s fasádou, preto si zvoľte taký typ, ktorý zapadne do kontextu vášho domu. Garážové panely by však nemali len dobre vyzerať, ale aj izolovať a tesniť. Kvalitné panely sú vyrobené z galvanizovaného plechu s poplastovaným povrchom a poskytujú optimálnu ochranu proti úniku tepla vďaka jadru z polyuretánovej izolácie. Spodný aj vrchný panel by mali byť vybavené pevným tesnením z gumy.

Torzná pružina je jeden z prvkov, ktorý určuje životnosť brány a jej spoľahlivosť. Bezpečná a kvalitná pružina by mala vydržať dlhé roky (25 - 30 rokov). Hriadeľ by mal byť vybavený protipádovou brzdou, ktorá v prípade nečakaného pretrhnutia pružiny zareaguje okamžite a bránu zastaví. Motor, ktorý bránu uvádza do chodu, by mal mať tichý chod a jednoduchú obsluhu s diaľkovým ovládaním, ktoré umožňuje bránu otvárať aj z väčšej vzdialenosti.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com
 poslať článok mailom  vytlačiť článokChcete dostávať vždy aktuálne informacie z nášho mesta?
Prihláste sa na odber noviniek!